Китай построит еще семь лабораторий с опасными вирусами

В Китае обеспокоены тем, что регионы все чаще сталкиваются со смертельными инфекционными заболеваниями / Reuters

Сотрудники лабораторий будут иметь право работать с самыми опасными патогенами.

До 2026 року уряд Китаю планує побудувати ще сім біолабораторій найвищого рівня захисту - BSL-4. Співробітники цих лабораторій матимуть право працювати з найнебезпечнішими патогенами.

Про це йдеться в статті заступника директора Уханьського інституту вірусології Китайської академії наук, доктора Чжімін Юаня, передає журнал ScienceDirect.

Рішення створити нові лабораторії в Китаї пояснюють тим, що китайські регіони все частіше стикаються зі смертельними інфекційними захворюваннями.

Одну з лабораторій зведуть в районі Харбіна, там зосередяться на дослідженнях захворювань, що передаються від тварин до людини.

У південно-західному Китаї (провінція Юньнань) створять центр біологічної безпеки, який займеться експериментами щодо інфікування нелюдських приматів (всі примати, крім людини).

На півночі країни Китайський центр з контролю і профілактикы захворювань створить лабораторію високого рівня захисту для боротьби з інфекційними захворюваннями та їхньою профілактикою.

Після цього буде розглянуто будівництво інших об'єктів максимального біоконтролю на півдні, сході та північному заході Китаю відповідно до внутрішніх і міжнародних вимог.

"Спеціальні дослідні споруди будуть також побудовані в інститутах, що працюють в спеціальних областях (глибоководні, космічні, полярні та інші спеціальні середовища)", - пише Юань.

Що стосується флагмана цієї роботи - Уханьської національної лабораторії біобезпеки, розташованої в провінції Хубей (центральний Китай), то вона продовжуватиме дослідження високопатогенних мікроорганізмів, а також здійснюватиме функції міжнародного співробітництва, зокрема прийматиме делегації ВООЗ.

Читайте такожЗвідки взявся коронавірус: епідеміолог озвучив нову версіюЯк повідомляв Главред, раніше вчені провели дослідження і з'ясували, що коронавірус SARS-CoV-2, що викликає небезпечне захворювання COVID-19, має всі ознаки виникнення в природі, а не в лабораторії.

Дослідники порівняли генетичні дані SARS-CoV-2 з даними інших коронавірусів. В результаті вчені прийшли до висновку, що новий вірус, ймовірно, з'явилася в результаті природного відбору, коли організми адаптуються до навколишнього середовища, щоби вижити.

Автор: Анна Ярославская
Новости сейчасКонтакты